Prostorný dům se zahradou - 3K REALITY
Úvodní obrázek - Prostorný dům se zahradou

Prostorný dům se zahradou

Základní informace

Skvělá lokalita. Velký rodinný dům. Prostorná zahrada. Před rekonstrukcí. Tenhle dům se vám bude líbit. Jedná se o zděný rodinný dům v původním stavu před rekonstrukcí, který byl postaven na konci šedesátých let. Majitel prožil v tomto domě dětství, ale život ho zavál mimo Havlíčkův Brod, tak se s rodinou rozhodl dům prodat. Pojďme si říct 4 základní vlastnosti domu. První je jeho lokalita, protože se nachází jen 3 km od centra Havlíčkova Brodu. Parcelní číslo 119/3 a stavební 140 v katastrálním území Perknov. Druhou klíčovou vlastností je jeho velikost. Dům je částečně podsklepený. Obsahuje technickou místnost a místnost pro skladování. Ve zvýšeném přízemí najdete kromě chodby, schodiště a praktické komory původní kuchyň s jídelnou a navazujícím obývacím pokojem orientovaným na jih. Z obýváku dále přístupnou ložnici na východní straně. Za kuchyní je koupelna a malá komůrka. V podkroví je také dostatek prostoru. Z chodby je přístup do západního pokoje s umyvadlem, dále do jižního

prosluněného pokoje. Na východní straně pak najdete šatnu a navazující východní opravdu prostorný pokoj. Z mezipodesty se dostanete na západní terasu, odkud máte krásný výhled na okolí. Za pěkného počasí vidíte i nedaleký hrad Lipnice. V obývacím pokoji v přízemí a v pokoji v podkroví najdete krbová kamna. Třetí vlastností je jeho stav. Dům je před rekonstrukcí. Není tedy zateplená ani fasáda ani půda. Okna jsou původní dřevěná špaletová. Střecha je eternitová stará cca 15 let. Dům neprošel žádnou významnou rekonstrukcí či přístavbou, takže jeho proměna čeká na vás. Ano, bude to stát peníze, ale můžete z něj vytvořit domov přesně podle vašich představ. Je to jen na vás. Čtvrtou vlastností je jeho zahrada, která je dostatečně velká na jižní i severní straně a obsahuje i kryté sezení v pergole na západní straně kousek za domem. Dům z jižní strany obklopuje Perknovská ulice, kde je běžný provoz převážně osobních aut.

Lokalita

Dům se zahradou se nachází v Perknově v Havlíčkově Brodě. Do centra města vzdáleného 3 km se dostanete autem za 5 min, procházkou byste šli tak 50 min. Dům a navazující zahrada leží v ulici Perknovská na adrese č.p. 2847, takže musíte počítat s nějakým tím autem, které okolo projede. V Perknově najdete mateřskou školu nebo oblíbený Hostinec U Palánů, který se nachází opravdu kousek od domu. Nějakou tu sladkost si můžete dát v cukrárně Jane v ulici Dlouhá. Procházkou jste během chvíle u řeky Sázavy, kde si můžete od města odpočinout. Parkovat autem můžete přímo na pozemku.

Konstrukce domu

Konstrukce domu je zděná. Částečné podsklepení má kamennou podezdívku. Dům je před rekonstrukcí. Ta bude na vás. Střecha je eternitová stará cca 15 let. Okna jsou původní dřevěná špaletová. Dům fasáda ani půda nejsou zatepleny. Krov je dřevěný v původním stavu. Sklepní prostory jsou vlhké. Kuchyňská linka v přízemí je původní. Stavební projekt existuje ze šedesátých let, ale obsahuje pouze situaci, půdorysy přízemí a částečného podsklepení.

Územní plán

Pozemek spadá do plochy bydlení v rodinných domech – městské a příměstské (BI). Hlavním využitím je bydlení v rodinných domech. Přípustné využití jsou řadové garáže pro uspokojení kapacity dopravy v klidu pro obyvatele dané plochy, plochy veřejných prostranství, soukromá a vyhrazená zeleň a zahrady. Nutno respektovat prostorovou kompozici sídla (měřítko a okolní zástavbu v dané lokalitě). Výšková hladina zástavby max. 2.NP a podkroví. Koeficient zastavění pozemku je 35 %.

Inženýrské sítě

Dům je napojen na elektřinu. Dále je napojen na plyn, kterým se pomocí plynového kotle vytápí. Plynový kotel je umístěný v technické místnosti ve sklepě. Doplňkovými zdroji tepla jsou samostatná krbová kamna. Jedny se nachází v obývacím pokoji vedle kuchyně v přízemí, druhé jsou ve východním prostorném pokoji v podkroví. Dům je samozřejmě napojený na veřejný vodovod a splaškovou kanalizaci. Internet v domě řešený není. V jižní části pozemku před domem se nachází původní studna ze 60. let, na kterou je vydané rozhodnutí o přípustnosti stavby. Domovní čistírna odpadních vod na pozemku není.

Virtuální prohlídka

Klíčové parametry nemovitosti

LOKALITA:
Perknovská 2847, Havlíčkův Brod
ZASTAVĚNÁ PLOCHA DOMU DLE KATASTRU:
99 m2
VELIKOST ZAHRADY DLE KATASTRU:
748 m2
CELKOVÁ PLOCHA DOMU A POZEMKU:
847 m2
STAVBA:
Zděná konstrukce
PODLAŽÍ:
Částečné podsklepení, přízemí, podkroví
SÍTĚ:
Voda, kanalizace, elektro, plyn, studna
VYTÁPĚNÍ:
Plynový kotel, dvoje krbová kamna
OHŘEV VODY:
Bojler na ohřev vody v koupelně
VYBAVENÍ:
Kuchyňská linka, 2 krbová kamna

Půdorysy

Katastrální mapa

Klíčové parametry lokality

LOKALITA:
Nedaleko centra města
POLOHA:
Perknovská 2847
PARKOVÁNÍ:
Na pozemku
DOPRAVNÍ DOSTUPNOST:
MHD
OBČANSKÁ VYBAVENOST:
Střední
TYP ZÁSTAVBY:
Rodinné domy
OKOLÍ:
Řeka Sázava, Hostinec U Palánů
DO CENTRA:
5 minut autem

Vizualizace

Výhody / nevýhody

  • Výhoda: Lokalita Perknov
  • Výhoda: Dům s vlastní zahradou
  • Výhoda: Prostorný dům pro velkou rodinu
  • Výhoda: Krbová kamna v přízemí a podkroví
  • Výhoda: Jednoduchá dispozice vhodná k úpravám
  • Nevýhoda: Před rekonstrukcí
  • Nevýhoda: Bez zateplení
  • Nevýhoda: Blízkost ulice Perknovská

Zaujala Vás tato nemovitost?

Zavolejte mi na číslo 724 757 694, nebo mi napište na mail kucirek@3kreality.cz a domluvíme si prohlídku.

Těším se na Vás
Ing. arch. Roman Kučírek

Další nemovitosti